Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Новини

По шляху життя й драматичної творчості корифеїв

Дата створення: 11:35 20.10.2020

Завдання вчителя не тільки доступно і в повному обсязі викласти учням навчальний матеріал, дати пояснення до теми та задати домашнє завдання. Мета вчителя значно ширша: привити дітям бажання вчитися, здобувати нові знання, розширити кругозір, зацікавити, надихнути на творчість та пошук, розпізнати та розвинути їхні таланти, допомогти знайти своє місце в житті, своє покликання, свій шлях. Саме такі цілі ставить перед собою справжній педагог – педагог від Бога!.               І саме таким педагогом є керівник секції літератури Золочівської МАН Марія Петрівна Рибка: талановитий вчитель, самобутня поетеса, вмілий наставник. Ось і цього року вона зуміла об’єднати навколо себе вихованців, зацікавити новим напрямком навчальної програми секції, надихнути на нові здобутки та творчий пошук. Уся діяльність секції літератури спрямовується на те, щоб старшокласники постійно розвивали свої творчі нахили і здібності, творчу уяву, поглиблювали літературні знання про шедеври митців –драматургів. Важлива роль у програмі відводиться формуванню у вихованців мовної культури, засвоєнню термінології з драматичної творчості та практичній роботі. Тому найважливішою особливістю даного курсу є наявність питань організації наукових досліджень.      Читання в ролях, театралізовані літературно-музичні постановки, інсценізації, тренінги, вікторини, ігри, літературні вітальні, перегляд телеспектаклів, прослуховування інсценізацій по радіо та фрагментів із спектаклів онлайн, зустрічі з цікавими людьми, листування, відвідування історико-культурних об’єктів - це головні події у творчому житті вихованців секції.       Так у жовтні з метою кращого пізнання  життєвого й  творчого шляху  видатних драматургів ІІ половини ХІХ ст. вихованці секції української літератури, учні 9-10 класів Шпиколоського НВК провели  цікаву відео екскурсію «Український Шекспір, батько театру світового рівня», присвячену 80-річчю з дня народження М.Л. Кропивницького.       Привернула увагу віртуальна виставка «Марко Кропивницький та будинок Тобілевичів», розміщена на сайті літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого, що  в місті Кропивницькому. Вона  є свідченням того, що любов до театру Марка Кропивницького та Івана Тобілевича на довгі роки окреслила коло їх спільних інтересів.     Наявні факти про те, що  в  фондах музею зберігаються прижиттєве видання творів Марка Лукича, листування його сина Володимира з письменником-крєзнавцем Миколою Смоленчуком, оригінали фото Марка Лукича та його театральної трупи 80-х рр. ХІХ століття.      Окрема тема музейної збірки – фото, афіші, програми різних років, ескізи художників до вистав за п’єсами драматурга на сцені театру імені Марка Кропивницького дали змогу вихованцям відчути колорит епохи та  побувати в ролі глядачів, слухачів та юних дослідників. Ось так цікаво і пізнавально проходять заняття секції літератури під умілим керівництвом талановитого педагога.

Урок Здорового харчування у Великовільшаницькій ЗОШ

Дата створення: 15:30 19.10.2020

Хто здоровий, той сміється

Знавці лікарських рослин

Дата створення: 15:26 19.10.2020

Мабуть, не знайдеться у світі такої людини, яка б не любила природу. Одні милуються барвами осіннього лісу, інші обожнюють степи. І впевнено можна сказати, що не знайдеться такої людини, яка б не зверталася до джерел природи. Немає жодної билинки, яка б не мала цілющих властивостей. Все це тому, що рослина вбирає в себе те, що її оточує.

Досліджуємо та пропагуємо

Дата створення: 15:20 19.10.2020

 

Дари осені

Дата створення: 14:07 16.10.2020

Прохолодні ранки,  холодна роса, перше опале  пожовкле  листя нагадали, що прийшла осінь та  спогади про тепле літо нас не покидають . 12 жовтня 2020 року у Скнилівській ЗОШ  І-ІІ ст. відбулося свято «Дари осені» Щедрі дари осені та оформлені ними вишукані композиції, бажання зробити свій виріб найкращим принесли дітям  масу задоволення.

День захисника у Скнилівській ЗОШ

Дата створення: 12:21 16.10.2020

 

День козацтва у ДНЗ №3

Дата створення: 11:41 16.10.2020

«Нехай знає рідна мати – вільна Україна:

Козацькі забави у Плугівському НВК

Дата створення: 09:42 16.10.2020

13 жовтня, з нагоди Дня Захисника України та Дня українського козацтва, у Плугівському НВК I-III ступенів відбувся спортивно-розважальний захід «Козацькі забави».

День вшанування воїнів УПА у Плугівському НВК

Дата створення: 09:37 16.10.2020

         У день Покрови Пресвятої Богородиці, День створення УПА та День Захисника України у селі Плугів, після Божественної  Літургії,  відбулася знаменна історична подія, яку чекали десятиліття.  Саме вона зібрала односельчан, гостей та учнів нашого НВК біля пам'ятника загиблим воїнам УПА Роману Панчишину та Володимиру Наконечному, який встановлено напередодні Дня створення УПА.

Музейний урок у Китайському палаці Золочівського замку

Дата створення: 09:31 16.10.2020

Учні 6-а класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та вчитель історії Патрик В.Є 15 жовтня провели музейний урок у Китайському палаці Золочівського замку.