Екскурсія у м. Львів учнів Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Львів — гарне, старовинне місто на заході України. Прекрасні старовинні вулички, львівські трамваї, площа Ринок, Високий замок, всього відразу і не згадати. Він кличе до себе в гості, радо приймає і залишається в пам'яті назавжди. Нещодавно учні Великовільшаницької ЗОШ І- ІІІ ступенів відвідали це місто.
Мандрівка розпочалася із площі Ринок. Будівля Ратуші, міські фонтани, кам’яниця Бандінеллі, кам’яниця Убальдіні…. Музейні пам'ятки – свідки минулого, розповіли нам про важливі історичні події нашого краю, життя і побут мешканців Львова і Галичини від найдавніших часів до початку ХХI століття. Унікальним, єдиним у Східній Європі, є внутрішній дворик Кам’яниці Корняка. Італійське подвір’я, як його називають львів'яни, оточене по периметру відкритими аркадами-лоджіями на всіх трьох поверхах. Музейні вечори, літературно-мистецькі заходи чи просто відпочинок за філіжанкою кави у затишній атмосфері дворика просто неба залишають надовго приємні спомини. Унікальна «Чорна кам’яниця» є справжньою перлиною площі Ринок. Ці всі будівлі становлять один ансамбль Львівського історичного музею – одного з найстаріших і найбагатших музеїв України, заснованого у 1893 році. Львівський історичний музей - це не лише пам'ятки старовини, це й сама атмосфера минувшини, яку зберегли музейні будівлі – перлини львівської архітектури Середньовіччя, Ренесансу. Діти познайомилися з археологічними пам’ятками, творами живопису, скульптури, графіки, архівними документами, рукописними книгами, стародруками; виробами з металу, шкіри, дерева, скла і порцеляни. Побачили старовинні меблі, годинники, музичні інструменти, фотографії та фотонегативи, зброю, а також пам'ятки нумізматики, фалеристики.
Безперечно, площа Ринок - це дивовижний музей під відкритим небом.
Цікавою та змістовною була екскурсія в галереї одностроїв українських військових формувань від початку XX сторіччя і дотепер. Її провів засновник цієї галереї і майстер з реконструкції одностроїв львівський художник-дизайнер Богуслав Любів.
В експозиції галереї представлені однострої українських військових формувань від початку XX сторіччя і дотепер. Серед них – однострої Легіону Українських Січових Стрільців, мундири військ Української Народної Республіки, Української Галицької армії, однострій українських летунів, мундири капеланів армії УНР та Легіону УСС, однострої УПА. Є також реконструкція одностроїв товариств «Сокіл», «Січ» та «Пласт». Крім одностроїв, показані також нагороди, відзнаки та аксесуари українських військовиків. Діти побачили в експозиції цікаві військові мапи, макети української військової авіації, історично-військову літературу. Завершилася експозиція окремим відділом, присвяченим подіям на Майдані та нинішній російсько-українській війні.
У Музеї-Арсеналі діти побачили рідкісні зразки вогнепальної та холодної зброї та захисного озброєння ХІІ-ХХ ст. з різних країн Європи, Азії та Африки. Тут виставлена знаменита панорама Грюнвальдської битви авторства Поппеля і Розвадовського.
Втомлені, але сповнені неймовірних вражень діти щасливі повернулися додому.
Вдихайте магію століть –
повірите без слів,
що причаровує навік
мій неповторний Львів!