A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Я пізнаю свій рідний край!

Дата: 15.01.2020 16:02
Кількість переглядів: 207

Одне з чільних місць у національній системі  освіти належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи серед учнівської молоді. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання школярів є краєзнавство.

Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти  вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.
Учні Новоселищної ЗОШ  І-ІІ ст. Золочівського  р-ну Львівської обл. відвідали мистецьке село Гавареччину, яке розташоване в глибині лісів на мальовничих пагорбах і вважається осередком гончарського промислу.

Існує думка, що село має болгарське походження і означає «працівник з розпеченим вугіллям». Цей край славиться своєю унікальною керамікою чорного кольору.      Секрет кераміки полягає в техніці випалювання - вироби випалюються протягом 12 годин при температурі 1000 градусів без доступу кисню. Таким чином виріб розжарюється всередині печі і легко вбирає в себе чорну сажу.

Під час екскурсії по селу відвідали криницю, глибиною 70 метрів, звідки воду витягують за допомогою величезного колеса і двох відер. Також відвідали криївку-музей, в якому знаходяться речі повстанців.

Учні взяли участь у майстер-класі з виготовлення глиняного посуду на гончарному  крузі та  під керівництвом  майстрині виготовляли  ляльки-мотанки.

На завершення дітей пригостили чаєм з лісових трав . Учні щасливі та задоволені, що змогли пізнати самобутність нашого краю, повні вражень повернулися додому.« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень