Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Міжнародний день вишиванки, 21 травня, для вихованців секції української літератури Золочівської МАН, учнів 8,9 класів Шпиколоського НВК пронизаний справжньою святковістю.

Міжнародний день вишиванки, 21 травня,  для вихованців секції української літератури Золочівської МАН, учнів 8,9 класів Шпиколоського НВК  пронизаний справжньою святковістю. Адже вивчення і популяризація української культури, збереження національних традицій є одним із завдань даної секції.  
            Щоб належно відзначити цей день восьмикласниця  Рибка Тетяна разом зі своєю сестрою-п’ятикласницею Оксаною привітали всіх українців, краян та краянок зі святом і подарували, у їх виконанні, пісню «Бабина вишиванка» (слова А. Банціровська, музика С. Родько (відео можна переглянути у фейсбук)).  Авторську поезію «Вишиванка – символ України» продекламувала вихованка Оксана Гайдар (відео у фейсбук).
            Керівник секції Марія Петрівна Рибка розповіла вихованцям про місцеву майстриню-вишивальницю - жительку села Жуків Марію Василівну Семираз (1958 р. н.). 
             Вишивання для неї - це любов,  це - її  захоплення, це-ТАЛАНТ! Яким багатством кольорів палахкотять різноманітні витвори її рук!  Їх безліч! У колекції  майже до півсотні виробів. Скільки  тепла, натхнення, праці, фантазії вклала вона в вишукані оригінальні орнаменти,  які ожили на полотні й характерні для нашого краю.  Жіночі плаття, костюми, блузки і корсети, чоловічі сорочки, ікони й картини, серветки й великодні рушнички,  подушки та барвисті рушники – все це неймовірна краса, створена бісером і хрестиком   полонить душу, милує око, дивує кожного й несе радість. Так і  хочеться поринути в  прекрасний світ вишивальниці-жуківчанки, закоханої  в свою справу.  
             Переконані, що відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишитих речей. Нехай цвітуть  -не вицвітають  українські  вишиванки!
             Зуміли юні літературознавці віртуально завітати (YouTube) в музей «Вишиванка» м. Верховина й ознайомитися з автентичними гуцульськими речами та предметами побуту, почути гуцульську говірку та цікаву історичну розповідь про гуцульську вишивку, яку розповідала господиня музею. 

 
Фото з архіву:  Вишивальниця  Марія Василівна Семираз - учасниця фестин «Наші» (2018 р.)

 
Керівник секції
Марія Рибка

 « повернутися до списку новин