В нас мудрість вічна і любов жива
Слово рідне моє, запашне, барвінкове
Ти зі мною завжди: і в натхненні й труді
Ти гучне і надійне, таке веселкове.
В тобі сили злилися мої молоді.
Найдорожчий дар, який Бог дав кожному народові – це мова. Є мова – є народ. Цю тезу доведено багаторічною історією. Ми – нащадки наших предків, маємо берегти, примножувати цей дар.
Уже стало доброю традицією у перший тиждень листопада в Плугівському НВК урочисто проводити тиждень української мови приурочений Дню української писемності та мови.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали впродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години. Цього року програма предметного тижня була як завжди насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
4 листопада на загальношкільній лінійці учитель української мови та літератури Грушка О. П. оголосила про відкриття тижня української мови, ознайомивши присутніх з основними заходами та закликала школярів активно приймати в них участь. Бібліотекар школи Сторожук М. О. організувала тематичну виставку художньої літератури про українську словесність «Слово про слово».
У вівторок учні 9-11 класів мали змогу «погортати» усний журнал «Зародження української писемності та мови» на основі відеопрезентації.
6 листопада одинадцятикласники провели інформаційну хвилинку для учнів 1-4 класів «О рідне слово, хто без тебе я», а молодші школярі презентували свої ілюстрації на тему «Мій улюблений герой народної казки».
«Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка» так звучала тема конкурсу на кращу авторську поезію та на краще декламування віршів про мову між учнями 5-11 класів, який проходи в четвер 7 листопада. А доповненням до конкурсу читців була подорож на Олімп «Мовознавства».
У п’ятницю, 8 листопада, учні могли застосувати свої набуті знання з української мови у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Де є мова, там і народ, який боронитиме її. Він, як Зевс буде вести мудрість і співучість рідного слова до наших сердець. Бережімо свою рідну мову!