A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Одним із основних завдань, які ставлять перед собою педагоги МАН, є навчити вихованців користуватись усіма засобами наукової комунікації.

Дата: 06.04.2020 13:40
Кількість переглядів: 122

 

Одним із основних завдань, які ставлять перед собою педагоги МАН, є навчити вихованців користуватись усіма засобами наукової комунікації.  
Зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація, яким чином відкритий доступ, відкрита наука впливають на життєвий цикл наукового дослідження зокрема (особливо, у поширенні та збереженні його результатів) та розвитку науки взагалі, навчитись застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими та інформаційними джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для інтелектуального розвитку та самовдосконалення. Практичне застосування цих навичок стало особливо актуальним в умовах карантину. 
            Так, відповідно до плану роботи, 1квітня вихованці секції української літератури Золочівської МАН опрацювали цікавий матеріал, поданий у статті «Відомі українці. Гордість мого краю» (Український Фейсбук). Стів Дітко, американський творець коміксів, автор популярного в світі мультиплікаційного  образу «Людина-павук»(Мати українка), Девід Селзнік – культовий американський продюсер (народився в сім’ї українських емігрантів), американський астроном і науковець Карл Саган (мати із с. Сасів, що на Золочівщині, батько - з Кам’янця-Подільського), вчений, який став «батьком психоаналізу» Зігмунд Фрейд – психолог і невролог (мати з міста Броди, батько – з Тисмениці Івано-Франківської області), Леррі Кінг – відомий американський журналіст, інтерв’юер (батько з м. Коломия) - ось далеко не повний список видатних людей з українським корінням. Бути професіоналом у своїй галузі, творчо та натхненно працювати, безперервно вчитись і самовдосконалюватись – саме це є запорукою успіху у досягненні мети.
              Захоплюючі враження отримали вихованці від перегляду відео за посиланням (m.facebook.com) 12 Канал - Вишита «Лесина пісня». 
             «Лісова пісня» Лесі Українки ожила в іншому вигляді. Ручну вишивку тексту нитками створила  майстриня з Рівного Олена Медведєва. На полотно лягли 72 сторінки. Цей семикілограмовий шедевр у шкіряній обкладинці вона передала у Волинський краєзнавчий музей. Це теж, на думку вихованців, повинен знати кожен!
            30 березня вихованці секції української літератури (на  платформі  VouTube) переглянули   відеоверсію архівних вистав з колекції Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса (на вибір). Особливої уваги заслуговує вистава «Маруся Чурай» за Ліною Костенко. Інтер’єр, музика, постановка та виконання ролей талановитими акторами дали можливість юним глядачам  легко поринути в атмосферу творів, глибше зрозуміти персонажів, їхні помисли та вчинки. 
            Також за посиланням https://www.facebook.com/UkrayinskiyFeysbuk/ школярами опрацьована цікава стаття «Українська етнічна біжутерія, або які прикраси носили наші прабабусі». Гердани, силянки, кризи, згарди, пацьорки, дукачі, коралі – ось неповний перелік нагрудних прикрас наших предків.
             Втішно, що сьогодні  ці витвори рук відроджує  наша землячка Леся Сидорович. У її колекції: гердани- нагрудні бісерні прикраси у вигляді петлі з двох смужок;  силянки-  рівні смужки з бісеру, які зав’язують ззаду на шиї; кризи- широкі (до 20 см) круглі коміри з бісеру, що вкривають шию та  плечі жінки.
             Учні з задоволенням розглядали світлини із зображенням цих прикрас і  занотували текст  для подальшого обговорення та використання у своїх наукових дослідженнях.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень