Екскурсія у село Гавареччина
Людина — дитя свого часу. Багато людей мріють бути успішними й сучасними, іти вперед, творити нову історію, не озираючись на минуле. Кожна людина, будучи частиною народу, не може не цікавитися його душею, його життям — історією, народними традиціями, адже, пізнаючи їх, людина глибше проникає у духовні витоки культури, навчається дбайливо ставитися до самобутності народу.
4 травня 2019 року учні та вчителі Струтинської ЗОШ І-ІІ ст. відвідали село Гавареччину, де мали змогу познайомитися з народними промислами, а саме - гончарством.
Народні традиції — це культурна спадщина, до того ж у кожного народу — своя. Їх історія сягає глибини віків, поєднує в собі уявлення про світ, ставлення до релігії, ознаки побуту. І ми, нащадки великого народу, повинні берегти і примножувати це народне багатство, аби усвідомити, що є його частиною.
Побачивши етапи виготовлення глечика, мандрівники відправилися на Святу гору. Саме там щира молитва допомогла всім зібратися з думками, відчути спокій на душі.
Отже, будучи частиною народу, не можна не цікавитися його душею, його життям — народними традиціями, що є його культурною спадщиною, бо, як писав Антін Могильницький:
Кожен нарід, хоть би дикий,
Любить свій родимий край,
Любить отцівські язики,
Свою мову і звичай.