A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Наша вишивка – то пісня України...

Дата: 21.05.2019 11:34
Кількість переглядів: 368

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
16 травня 2019 року у Золочівському ДНЗ №3 «Сонечко» відзначили День вишиванки. 

Весь садочок замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. Дрес-кодом дня була вишиванка. Протягом дня дошкільнята ознайомилися з історією вишиванки, піснями про вишиту сорочку та різними техніками вишивання. Відбулося загальносадове «Свято вишиванки»  за участю дітей та дорослих нашого закладу. В усіх вікових групах було проведено заняття з художньо-естетичного розвитку на теми: аплікація «Сорочка вишита нитками» (вихователь Мельник  Н.Б., старша  група), «Вишиваночка – вишиванка для Оленки та Іванка» (вихователь Лабаз Л. Я., середня група), «Українці ми маленькі» ( вихователь Цоба Л. Н., І молодша група), «Традиції рідного краю у візерунках і вишиванках» (вихователь Муц  І.В., ІІ молодша група). Вихователі провели тематичні бесіди, дидактичні ігри з метою закріплення знань про вишиванку та історію святкування цього дня, переглянули український одяг, розміщений в міні–музеї «Світлиця». Святкування Дня вишиванки продовжили на дворі: діти водили хороводи, грали в  народні ігри, співали українські пісні про вишиванку. Відбувся показ вишиванок, на якому були представлені вишиванки родин вихованців: бабусь, прабабусь та прапрабабусь. На території закладу було проведено флешмоб під музичний супровід «Моя вишивана Україно!». У цей день панував піднесений настрій, всі милувалися барвистими візерунками вишиванок.

Нехай цей День вишиванки зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Тож, носімо вишиванки на долю й щастя – це наш оберіг.

Народе мій, краяни і краянки!
Плекаймо паросток зелений навесні,
Нехай цвітуть – не вицвітають вишиванки
І стоголосо лине пісня, по землі.

                                                                                              Вихователь
 Болюбаш І.Б.« повернутися

Вхід для адміністратора