A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

День Гідності та Свободи у секції історичного краєзнавства Золочівської МАН

Дата: 23.11.2020 10:06
Кількість переглядів: 126

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам  твою історію творить

 

Щороку 21 листопада, на честь здобутків останніх загальнодемократичних народних революцій й на пошану учасників та учасниць тих подій, які віддали життя за майбутні перетворення, в Україні відзначається День Гідності та Свободи

Саме 21 листопада 2004 року - у день, коли було призначено другий тур голосування на виборах президента, у ході якого виборці повинні були зробити свій вибір між чинним тоді проросійським прем'єрміністром Віктором Януковичем і кандидатом від об'єднаної проукраїнської і прозахідної опозиції Віктором Ющенком - на столичному Майдані Незалежності почали встановлювати революційну сцену.

І саме 21 листопада 2013 року повністю залежний від тоді вже президента Януковича уряд Миколи Азарова офіційно призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами. Це й стало поштовхом до невдоволення мільйонів українців.

Події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р. стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу. Вони показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії. Проте за відстоювання цих ідей довелося заплатити дорогою ціною – кров’ю «Небесної Сотні» – патріотів, які поклали своє життя на вівтар для захисту рідної Батьківщини.

 

То що ж таке «гідність»? Чому за неї готові віддати життя?.. Саме такі питання стали темою уроку-дискусії секції історичного краєзнавства Золочівської МАН (керівник секції Лілія Богданівна Саврас). Було висловлено багато думок, обговорено чимало відомих фактів, зроблено висновки. Основні тези дискусії: «Гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості. Гідність – це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких. Гідна людина має чисті думки, адже саме від цього залежать її вчинки. Чесніть, благородство, порядність, співчуття до навколишніх та доброзичливість допомагають людині стати гідною».

На завершення керівник секції підсумувала думки учасників: «Завдяки людям, яким небайдужа доля України в цілому і кожного із нас окремо, ми маємо можливість і досі залишатися незалежною нескореною країною. Тож шануймо тих сміливих, відважних, гідних своєї держави людей і рівняймось на них».

 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень