A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Про геніального українця, який умів бачити «зорі в калюжах»

Дата: 17.01.2020 09:33
Кількість переглядів: 101

Однією з найцікавіших тем із програми української літератури розпочався новий семестр для одинадцятикласників Золочівського економічного ліцею. Талановитий режисер, харизматична особистість, засновник поетично кіно, український Гомер… Олександр Петрович Довженко – митець, якому судилося  жити й творити в період сталінських репресій – жорстоку добу доносів, переслідувань, цькувань і заборон.

Фрагменти розсекречених щоденникових записів, документальні свідчення сучасників, критичні судження знаних літературознавців – усе це стало матеріалом для обговорення на уроці. Старшокласники дошукувалися відповідей на болючі питання, які не втрачають актуальності і в наші дні. Говорили про вічні проблеми: митця і влади, особистості і системи, морального вибору і обов’язку перед народом.

Довженківські «зорі в калюжах» давно стали символом творчості, польоту над буденністю, умінні бачити прекрасне в буденному. Непроста доля митця тоталітарної доби хвилює і змушує замислитися, а відтак – не дає права на забуття…

Наталія Ковалик,
вчитель української мови та літератури ЗЕЛ« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень