A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

Інклюзивна освіта – освіта рівних можливостей

Дата: 20.09.2019 14:43
Кількість переглядів: 36

Формування інклюзивних компетентностей сучасних старшокласників -  вимога часу. Визнання цінності та неповторності людей з особливими потребами, уміння реагувати та допомагати, розуміння, чуйність, толерантність, відкритість та дружнє ставлення – саме ті якості, які необхідно виховувати в молоді.

Адже інклюзивна школа – це модель інклюзивного суспільства. І для підростаючого покоління досвід спільного навчання, спілкування, дружби,  діяльності – це досвід, який здобувається щоденно у безпосередній взаємодії з людьми, які мають особливі потреби. Виховна робота на інклюзивну тематику сприяє становленню в учнів справжніх загальнолюдських якостей, готує їх до життя у суспільстві рівних можливостей, де кожна людина є необхідною, незалежно від її особливих потреб.

18 березня 2019 р. практичний психолог Золочівського інклюзивно-ресурсного центру Реплянська Л.М. провела для старшокласників Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2 виховний захід на тему: «Інклюзивна освіта – освіта рівних можливостей». Юнаки та дівчата ознайомилися з основними міжнародними законодавчими та нормативно-правовими актами, які гарантують право на вільний доступ до освіти та інших сфер суспільного життя людей з особливими потребами, а також з основними принципами інклюзивної освіти. Робота в групах передбачала аналіз основних проблем, з якими зустрічаються люди з особливими потребами,  шляхів їх вирішення, а також моделювання ситуацій інклюзивної взаємодії.

Проведений виховний захід безумовно сприятиме формуванню інклюзивної свідомості учнів школи.« повернутися

Вхід для адміністратора